Biuro poselskie Janusza Wojciechowskiego, lidera PSL w Łódzkiem

wiol
17.04.2005
A A A Drukuj
Janusz Wojciechowski, europoseł otworzył w sobotę w Łodzi swoje biuro poselskie. W uroczystej inauguracji wzięli udział Zbigniew Religa i Jerzy Kropiwnicki, sygnatariusze porozumienia przedwyborczego "Zgoda". Czy to coś oznacza?
Do biura przy ul. Piotrkowskiej 67 może przyjść każdy w sprawach funduszy europejskich oraz informacji o Unii Europejskiej. - Ale też w sprawach związanych z funkcjonowaniem administracji rządowej czy samorządu - zaprasza Wojciechowski. W godz. 9 - 15 dyżurują asystenci posła. Janusz Wojciechowski, szef PSL w Łódzkiem obiecuje, że postara się dyżurować raz na dwa tygodnie.

To już trzecie biuro eurodeputowanego, po Warszawie i Rawie Mazowieckiej. - To w Łodzi ma być wiodące - zapowiada.

Na inauguracji biura pojawili się prof. Zbigniew Religa, kandydat na prezydenta RP i Jerzy Kropiwnicki, szef ZChN, którzy z Wojciechowskim podpisali w styczniu porozumienie wyborcze "Zgoda". Miało się ono stać zaczątkiem partii chrześcijańsko-ludowej na wzór Europejskiej Partii Ludowej. Porozumienie miało przygotować wspólne listy wyborcze i poprzeć Religę w wyborach prezydenckich. "Zgoda" przetrwała tylko dzień, bo PSL, czyli zaplecze Janusza Wojciechowskiego i Partia Centrum nie zgodziły się wejść w koalicję. - Porozumienie "Zgoda" jest możliwe do realizacji. Wiele czasu zostało stracone, ale jest jeszcze szansa na poważną rozmowę o takim politycznym pomyśle - uważa Wojciechowski.

Brak komentarzy