Nowy mural w Łodzi. Jedi maluje robota w fabryce

amk
10.11.2012 19:54
A A A Drukuj
Jedi maluje graffiti na jednej ze ścian w Sterowni

Jedi maluje graffiti na jednej ze ścian w Sterowni (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

W Łodzi powstaje kolejny mural. Kilkumetrowa postać humanoida zajmie jedną ze ścian w Sterowni, nowego miejsca, gdzie można wynająć zdalnie sterowane profesjonalne modele i pościgać się nimi
Sterownię wymyślił absolwent zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim Łukasz Prędki. Zaraz po zdobyciu dyplomu założył własną firmę i w pofabrycznej hali przy ul. Wierzbowej zorganizował wypożyczalnię modeli RC oraz tory, na których można je wypróbować.

Halę wyremontował sam z pomocą kilku kolegów. - Chcieliśmy jeszcze zagospodarować największą ścianę w Sterowni i skontaktowaliśmy się z osobą, która zajmuje się wielkopowierzchniowymi malunkami na ścianach - opowiada Łukasz.

Artysta o pseudonimie Jedi pokrył ścianę wizerunkiem humanoidalnego robota. Praca nad nim ma trwać cały weekend.

- Maluję od trzech-czterech lat - mówi Jedi. - Postać androida, robota oplecionego przewodami, którą tu stworzyłem, ma nawiązywać do miejsca, w którym jesteśmy.

Wiosną Jedi ma w planach kolejny mural. - Nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółowo, ale powstanie na al. Piłsudskiego i myślę, że będzie to największy mural w Łodzi - mówi.

Jedi jest uczniem jednego z łódzkich liceów, ma 17 lat. Współpracuje z agencją Coliceum Art, która zajmuje się promowaniem twórców graffiti, a także raperów czy b-boyów.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • 4